Stwórz klimat z farbą tablicową

Często na pierwszy rzut oka farba tablicowa może nie wydawać się idealnym materiałem dekoracyjnym do wnętrz innych niż pokój dziecięcy. Tablica, po której można pisać kredą kojarzona jest głównie ze szkołą i z pokojami dla dzieci, w których rozwijają one swoją kreatywność, uczą się i bawią. Jednak wbrew pozorom, powierzchnie tablicowe służą również do ozdoby innych przestrzeni, takich jak kuchnia czy gabinet do pracy. Ich elegancki, czarny odcień dodaje aranżacji niezwykłego stylu, będąc jednocześnie bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Co trzeba wiedzieć o oryginalnej dekoracji?

Farba tablicowa to szczególny rodzaj produktu do malowania, tworzący powłokę, która może być używana jako powierzchnia do pisania lub rysowania w taki sam sposób, jak tradycyjna tablica. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pokrywać nią ściany oraz elementy wyposażenia, np. meble. Po utworzonej powłoce wygodnie pisze się kredą, która dobrze przylega do podłoża, jest też wyjątkowo łatwa w czyszczeniu.

  • Modne farby tablicowe bez przeszkód wykorzystasz w wielu miejscach w całym domu, tworząc bardzo oryginalną aranżację i dając wiele radości swoim bliskim. Pamiętaj jednak, by przed malowaniem odpowiednio przygotować powierzchnię – ściana musi być gładka, oczyszczona oraz pokryta gruntem. Farbę tablicową powinno się nakładać pędzlem lub wałkiem z krótkim włosiem. Najlepsze efekty osiągniesz stosując dwie warstwy produktu. Przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy pozostaw farbę do wyschnięcia na co najmniej sześć godzin. Z powierzchni tablicowej można korzystać po 1 tygodniu, jednak powierzchnia uzyskuje pełną odporność i twardość po ok. miesiącu – do tego czasu należy obchodzić się z nią ostrożnie, np. do czyszczenia używać delikatnych środków.

Jak zaaranżować wystrój kuchni z farbą tablicową?

Produkty takie jak farba tablicowa Tikkurila Liitu dodadzą szyku Twojej przestrzeni do gotowania, jednocześnie tworząc miejsce na np. zanotowanie listy zakupów, czy ulubionego przepisu. Jeśli chcesz swobodnie zmieniać wystrój wnętrza kuchni, postaw na czarny kolor. Farby tablicowe w mocnym, ale matowym odcieniu niezobowiązująco wprowadzą do pomieszczenia nieco elegancji, jednocześnie świetnie współgrając z wieloma elementami wyposażenia.

Czerń w kuchni dobrze komponuje się z tonacjami bieli, dlatego też klasyczna kreda na ścianie pokrytej farbą tablicową będzie wyjątkowo estetyczna.

Niezliczone możliwości kolorystyczne

Jednak nie musisz ograniczać się do jednego , klasycznego, czarnego koloru powierzchni tablicowej. Tikkurila Liitu może być również barwiona na 13 tysięcy odcieni oferując niezliczone możliwości aranżacyjne. Efekt malowania tą farbą łączy ze sobą niezwykłą estetykę, wygodną aranżację oraz praktyczne zastosowania.

www.tikkurila.pl

Fot. tikkurila.pl