Zasłony do pokoju – upięcia, które dodadzą wnętrzu stylu

Okna są ważnym punktem każdego pomieszczenia. Zapewnienie im odpowiedniej oprawy to klucz do eleganckiego i profesjonalnego wykończenia wnętrza. Zasłony do pokoju to doskonały sposób, aby nadać oknom odpowiedni wygląd. Mogą one występować solo lub w duecie ze zwiewnymi firankami. Zamontowane pod sufitem optycznie powiększają okna i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe. Zasłony ocieplają wnętrze i wprowadzają do niego akcent kolorystyczny. Mogą też zabezpieczać przed zbytnim nasłonecznieniem, zwłaszcza w godzinach porannych. Pełnią w pomieszczeniu wiele funkcji – praktycznych i wizualnych. W zależności od rodzaju upięcia mogą nadać wnętrzu klimat klasyczny, elegancki lub nowoczesny. Sprawdź, jak upiąć zasłony, aby osiągnąć wyjątkowy efekt.

Klasyczna elegancja – zasłony do pokoju otulone szarfą

Salon to pomieszczenie, w którym szczególnie dbamy o estetykę. Podejmujemy w nim gości, spędzamy czas całą rodziną, wypoczywamy z książką lub urządzamy seanse filmowe. Oprawa okien w salonie jest więc szczególnie ważna. Zasłony upięte za pomocą szarfy lub zamontowanego na ścianie uchwytu dają wyjątkowy efekt wykończeniowy. Możesz zastosować ten rodzaj upięcia, jeśli okno zdobi tylko zasłona, a także w sytuacji, kiedy posiadasz również firanki. Odpowiednie zebranie zasłon do boku za pomocą szarfy wyeksponuje miękkie fałdy materiału. Za dnia będzie doskonałą ozdobą okna, wieczorem w prosty sposób umożliwi zaciągnięcie zasłon. Świetnie w tym upięciu sprawdzą się zasłony na przelotkach. Szarfa do upinania zasłon może być wykonana z takiego samego materiału, co zasłona. Wówczas optycznie wydłuży kompozycję i samo okno. Może również kontrastować z materiałem i wprowadzać dodatkowy akcent kolorystyczny, który urozmaici wygląd wnętrza.

Designerski look – zasłony do pokoju z ozdobnymi klamrami

Klamry do upinania zasłon to ciekawe akcesoria, które nadają wnętrzu wyrafinowanego smaku. Dobrze prezentują się w połowie długości zasłony. Ich stylistyka może być naprawdę różnorodna. Zdobione lub rzeźbione klamry pasują do wnętrza rustykalnego, proste formy wpiszą się zaś w styl minimalistyczny i skandynawski. Niezależnie od tego, jaki klimat we wnętrzu preferujesz, pamiętaj o tym, że klamry warto stosować w pomieszczeniu, w którym nie zależy Ci na zasłanianiu okien wieczorem z uwagi na bliskość sąsiadów lub zaciemnienie sprzyjające zasypianiu i długości snu – tym sposobem nie będziesz codziennie martwić się o ponowne eleganckie upięcie zasłon.

Upięcie zasłon w połowie długości daje Ci dużo dekoratorskich możliwości. Baw się stylem, szukając niestandardowych rozwiązań. Sięgnij po sznury, rozety czy chwosty lub zapleć zasłony w dekoracyjny supeł. Tym sposobem z pewnością zaintrygujesz gości.

Zasłony na taśmie – przytulne wnętrze sypialni

Zasłony do sypialni pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale również funkcjonalną. Zwłaszcza jeśli są wykonane z nieprzepuszczającego światła materiału, dbają o Twój komfort snu, chroniąc przed zabłąkanymi promieniami słonecznymi o poranku. Z tego samego powodu zasłony mogą być dobrym rozwiązaniem w pokoiku dziecięcym. Zaciemnienie wnętrza może sprawić, że Twoja pociecha będzie zasypiała i budziła się o stałych porach, niezależnie od pory roku. W tych pomieszczeniach warto postawić na zasłony na taśmie. Marszczony materiał sam w sobie jest na tyle ozdobny, że nie wymaga dodatkowego upięcia, aby zachwycać i dodawać wnętrzu przytulności.

Zasłony na przelotkach – kropka nad i nowoczesnego stylu

Zasłony na przelotkach sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Gładkie, ciężkie tkaniny zwisające do ziemi, układające się dzięki przelotkom w delikatne fale, stwarzają harmonijny efekt stylistyczny. Ten sposób prezentacji zasłon pomaga również w wyeksponowaniu ciekawego deseniu zasłon. Są również bardzo funkcjonalne – umożliwiają bezproblemowe zasłanianie okien każdego wieczoru, bez obaw o czasochłonne upinanie zasłon o poranku. To dobre rozwiązanie zarówno do nowoczesnego salonu, sypialni, jak i gabinetu.