Baterie umywalkowe – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

Baterie umywalkowe — jakie są najpopularniejsze rodzaje? 

Właśnie urządzasz łazienkę? W takim razie przed Tobą wybór idealnej baterii umywalkowej. Zastanawiałeś się już, jaka będzie najlepsza? Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji. Znalezienie idealnego modelu nie jest więc łatwe. Zacznij więc od ustalenia tego, jaki rodzaj baterii umywalkowej będzie dla Ciebie odpowiedni. 

Umywalka oraz bateria umywalkowa stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. I to zarówno pod względem typowo praktycznym, jak i wizualnym. Wybór odpowiedniego zestawu pozwoli stworzyć funkcjonalne wnętrze, a poza tym jest to po prostu ważna część wystroju łazienki. Na co więc zwrócić szczególną uwagę kupując baterię umywalkową? Ważne, aby jej stylistyka dobrze komponowała się z misą umywalki, a kolor był dostosowany do innych elementów armatury. Jednak to nie wszystko. Musisz mieć na uwadze także rodzaj oraz sposób montażu baterii. Zobacz więc, jakie cieszą się największą popularnością. 

Bateria umywalkowa stojąca 

Baterie umywalkowe stojące bez wątpienia należą do wybieranych najczęściej. Występują w dwóch wersjach, różniących się między sobą sposobem montażu. Pierwsze instaluje się bezpośrednio w umywalce, drugie zaś w blacie. Bateria umywalkowa nablatowa zapewnia znacznie większą elastyczność, jeśli chodzi o dopasowanie do niej odpowiedniej umywalki. Doskonale sprawdzi się w zestawie z taką w kształcie misy. Baterie stojące dzieli się także ze względu na budowę, w tym przypadku wyróżniamy po prostu niskie oraz wysokie. 

Baterie ścienne — bateria umywalkowa podtynkowa czy natynkowa? 

Baterie umywalkowe ścienne prezentują się bardzo efektownie. Są idealne szczególnie do łazienek minimalistycznych i nowoczesnych. Ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany, jednak mimo to wiele osób decyduje się na taką baterie umywalkową.

Jeśli Ty także planujesz postawić na baterię ścienną, sprawdź koniecznie modele dostępne na https://in360.pl/lazienka/baterie-lazienkowe/baterie-umywalkowe/baterie-umywalkowe-scienne.html. Znajdziesz tam zarówno natynkowe, jak i podtynkowe baterie umywalkowe. 

Baterie umywalkowe wystające z podłogi

Baterie umywalkowe wystające z podłogi wyróżniają się eleganckim i jednocześnie nowoczesnym designem. Jak sama ich nazwa wskazuje, są one montowane bezpośrednio w podłodze. W przypadku umywalek jest to dość nowe rozwiązanie, które doskonale jednak pasować będzie do nowoczesnych, a wręcz nieco ekstrawaganckich wnętrz. Baterie podłogowe z ofery https://in360.pl/lazienka/baterie-lazienkowe/baterie-umywalkowe/baterie-umywalkowe-z-podlogi.html stworzą także idealny zestaw z wanną wolnostojącą.