Czy kupno mieszkania na wynajem się opłaca?

Jedną z popularniejszych opcji inwestowania oszczędności są nadal nieruchomości. Rynek mieszkań ma się dobrze i w ofertach na rynku pierwotnym jest wiele możliwości wyboru. Chcecie zainwestować pieniądze w nieruchomości na wynajem? Zastanawiacie się, jakie są korzyści takiej inwestycji? Sprawdzamy dla Was czy kupno mieszkania na wynajem się opłaca.

Gdzie najlepiej jest kupić mieszkanie?

Ceny mieszkań są bardzo różne, w zależności od lokalizacji i wyboru metrażu. Warto wcześniej zastanowić się, ile oszczędności chcielibyście przeznaczyć na całą inwestycję. Nowe mieszkania – Praga Północ to oferta skierowana na każdy budżet. Pierwszym, podstawowym pytaniem jest to: jaki metraż Was interesuje? Kawalerka trzydziestometrowa, dwupokojowe czy trzypokojowe mieszkanie? Im więcej pokoi, tym wyższą będziecie mogli pobierać później opłatę za wynajem.

Kolejnym, podstawowym pytaniem jest to: gdzie ma być położone Wasze mieszkanie. Nie musicie zawężać pola poszukiwać; nie od dzisiaj wiadomo, że najdroższe mieszkania na wynajem są w Warszawie, a zatem Wasza inwestycja przyniesie tutaj największy zyski. Nowe mieszkania Praga Północ to jedna z inwestycji, która najbardziej się opłaca. Nie musicie mieszkać w Warszawie, żeby kupić lokal mieszkalny na wynajem; wystarczy odebrać klucze od dewelopera, urządzić mieszkanie i znaleźć lokatora, który będzie odpowiedzialny za całe mieszkanie i je podnajmie. Płacić za wynajem może za pośrednictwem rachunku bankowego, a Wy od czasu do czasu możecie sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

 

Kiedy kupno mieszkania na wynajem się zwróci?

To jedno z bardziej interesujących Was zagadnień, które czasami jest decydujące przy wyborze formy lokowania oszczędności. To, kiedy kupno mieszkania na wynajem się zwróci zależy od kilku złożonych czynników.

Pierwszym z nich jest to, czy inwestycja jest finansowana w pełni z Waszych oszczędności, czy też musicie dobrać pewną sumę z kredytu? Kredyt kosztuje mniej więcej 100% uzyskiwanej sumy, warto więc rozważyć pożyczkę brakującej kwoty od rodziców czy przyjaciół.

Drugim czynnikiem jest położenie nieruchomości oraz rynek jego zakupu. Nowe mieszkania Praga Północ to optymalne rozwiązanie dla właściwego lokowania funduszy. Liczy się także dzielnica położenia mieszkania, ale nowe mieszkania Praga Północ to doskonała dzielnica pod względem przede wszystkim lokalizacji i nie tylko.

Trzecim czynnikiem jest oferowany na wynajem metraż lokalu mieszkalnego. Mieszkanie w Warszawie to możliwość pobierania opłaty za wynajem od 1000 zł za jeden pokój, a gdy jest to kawalerka możliwe jest zaczynanie negocjacji od 1500 zł.

Te wszystkie czynniki decydują o opłacalności inwestycji. Dopasujcie elementy układanki do Waszej sytuacji finansowej i kalkulujcie, kiedy Wam się to najbardziej opłaci.