Wiemy jak sprawić, by Twoja nieruchomość była warta więcej!

Jak sprawić, by sprzedaż lub wynajem mieszkania nie były trudne, a właściciel uzyskał możliwie najlepszą cenę za swoją nieruchomość?

Jest kilka sposobów, które pomogą Ci zrealizować Twój cel. Oto one:

Sposób pierwszy: Sprzątanie

Bałagan nie zachęca. Może Ty dobrze czujesz się między wieloma przedmiotami i nie dbasz o to, jakie jest ich miejsce, ale pokazanie mieszkania w takim stanie może nie zachęcić do zakupu lub wynajmu. Podobnie jest z czystością. Umyte okna, podłogi, lśniąca łazienka i czysty blat w kuchni…Takie generalne porządki mogą sprawić, że oglądający mieszkanie poczują się w nim jak w…hotelu! Czyste i schludne mieszkanie wygląda efektownie. jeśli do tego pochowasz lub wyniesiesz z lokalu swoje osobiste rzeczy – zbliżysz się bardzo do swojego sukcesu!

Sposób drugi: Powiedz nie wszystkim usterkom

Jako domownik, możesz nie zwracać uwagę na skrzypiące drzwi, kapiący odrobinkę kran czy niedziałający kontakt. Ale kiedy Twoje mieszkanie ma być wystawione na sprzedaż, możesz być pewien, że oglądający będą chcieli dokładnie przyjrzeć się wszystkim niedoskonałościom. Potraktować to moga jako argument do zbicia ceny, lub po prostu – nie będą zainteresowani. 

Naprawa drobnych usterek nie wyczyści Ci portfela, a na pewno zadziała pozytywnie na transakcję. 

Sposób trzeci: Ściany i podłogi w nowej odsłonie

 

Zaniedbane, brudne ściany z ubytkami po np. obrazach, odchodzaca gdzieniegdzie tapeta nie zachęci potencjalnych kupujących lub wynajmujących. Musisz wiedzieć, że to wszystko obniża wartość Twojego lokalu. 

Warto zatem zainwestować w odświeżenie ścian czy podłogi – taki remont zwiększa wartość nieruchomości i pozwala ją sprzedać szybciej!

 

Sposób czwarty: Powiększ przestrzeń

 

To nie znaczy, że masz dobudować dodatkowy pokój. Ale możesz tak ustawić elementy w nieruchomości, że wyda się ona przestronna i większa. Lustra i odpowiednie oświetlenie pomogą Ci zrealizować ten plan. Jeśli do tego usuniesz regały, przestawisz odpowiednio meble to sprawisz, że mieszkanie wyda się przestronne i większe niż jest w rzeczywistości!

 

Sposób piąty: Home staging – czyli dodaj smaku swojemu wnętrzu!

Specjaliści się nie mylą. Podniesienie wartości nieruchomości nie musi się wiązać z wysokimi kosztami. Jeśli zastosujesz się do naszych porad powyżej i do tego dodasz wyjątkowe dodatki – lampy, zasłony, poduszki, designerski obraz lub grafikę – możesz zachwycić potencjalnych kupujących lub najemców, od pierwszego wejrzenia!

Możesz to wykonać samodzielnie lub zlecić agencji, która specjalizuje się w home stagingu.