Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Mieszkanie od dewelopera to jedno z marzeń wielu młodych i starszych małżeństw. Ich zaletą jest szeroka dostępność, dzięki czemu mogą oni bez problemu dostosować lokal mieszkalny do własnych potrzeb. Minusem z pewnością jest to, że na mieszkanie od dewelopera, które znajduje się na rynku pierwotnym, trzeba trochę poczekać. Takie nieruchomości bardzo często kupuje się, zanim zaczną się jakiekolwiek prace budowlane, a należy wspomnieć, że mimo rozwoju technologii i tak trwają one nawet kilka lat.

Czy w związku z tym warto kupić mieszkanie od dewelopera – zastanawiają się specjaliści z https://republikawnetrz.pl/. Przedstawiamy najważniejsze zalety lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego.

Możliwość dostosowania mieszkania od dewelopera do własnych potrzeb

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, podejmujemy decyzję na wiele lat, a bardzo często na całe życie. Nie możemy więc pozwolić sobie na to, aby nie spełniało ono naszych potrzeb i wymagań. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego mamy okazję dostosować ją do naszych oczekiwań. Deweloperzy oferują więc możliwość dowolnej konfiguracji ścian działowych, wydzielenia garderoby, spiżarni czy schowków. Jeśli nie ma połączenia z salonem, które byśmy chcieli, nie ma to także problemu. Dużym atutem zakupu mieszkania od dewelopera jest możliwość wprowadzania zmian w projekcie w czasie trwania prac. W zależności od inwestora należy liczyć się bądź też nie, z ewentualną koniecznością dopłaty do ceny lokalu.

Infrastruktura, która jest przyjazna

Współczesne budownictwo ogromny nacisk kładzie na realizowanie potrzeb mieszkańców. Przekłada się to automatycznie na znacznie lepszą infrastrukturę osiedli. Właściciele nieruchomości nabytych do dewelopera mogą liczyć na odpowiednią ilość garaży samochodowych, komórki lokatorskie oraz otaczającą je zieleń i place zabaw dla najmłodszych. O takich kwestiach warto myśleć, tym bardziej że zakup lokalu mieszkalnego to inwestycja praktycznie na całe życie.

Lokalizacja i okazje cenowe

Na rynku pierwotnym nieruchomości panuje ogromna konkurencja, dlatego też rządzi się on swoimi prawami. Najczęściej wielkie osiedla budowane są w bardzo bliskim sąsiedztwie, dzięki czemu klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny i spore rabaty. Mamy także szansę na znalezienie spokojnej nieruchomości na przedmieściach w równie niskiej cenie, która jednocześnie będzie wyposażona w odpowiednią infrastrukturę i komunikację z miastem. Owszem, mieszkanie na uboczu może rodzić pewne niedogodności, ale nie są one tak rażące, aby utrudniać nam życie. Dłuższa podróż do pracy o dziesięć minut nie sprawi, że będzie nam się o wiele gorzej żyło.

Nowoczesne budownictwo to energooszczędne budownictwo

Wybierając mieszkanie od dewelopera z rynku pierwotnego, możemy być także pewni jeszcze jednej rzeczy. Jest to nowoczesny rodzaj budownictwa, który śrubuje swoje normy nieustannie. Dla nas oznacza to tyle, że budynki są z reguły energooszczędne. Już dzisiaj można zobaczyć osiedla, na których rozstawione są panele słoneczne. Dzięki nim właściciele lokali mieszkalnych płacą znacznie mniejsze rachunki za prąd, ale technologia nie ogranicza się tylko do tego. Warto tutaj dodać także lepszą technologię izolacji ścian i nowoczesne okna pasywne, które przyczyniają się do mniejszej utraty ciepła. Między innymi dzięki tym wymienionym czynnikom mieszkanie od dewelopera jest znacznie lepszą opcją niż zakup lokalu mieszkalnego z rynku wtórnego.