Jak udekorować stół przy pomocy szklanych świeczników kryształowych?

Dekorowanie stołu na chrzciny, komunię, ślub lub inną ważną uroczystość nie musi być trudne, ponieważ na rynku można znaleźć piękne akcesoria, które odmienią oblicze każdej imprezy. Szklane świeczniki kryształowe to produkty, które przykuwają uwagę niebanalnym stylem i eleganckimi dodatkami. A jak udekorować nimi stół?

Jak dobrać kolor świeczników do okazji?

Szklane świeczniki kryształowe są dostępne w takich kolorach jak różowe złoto, srebro i złoto oraz w trzech atrakcyjnych rozmiarach. Do udekorowania stołu warto wybrać co najmniej trzy świeczniki w tym samym rozmiarze lub o różnej wysokości tak, aby można je było ustawić od największego do najmniejszego. Kolor świeczników powinien współgrać z wystrojem danego pomieszczenia, użytym obrusem oraz zastawą. We wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się szklane świeczniki kryształowe w kolorze różowego złota, natomiast do wysokich pomieszczeń typu loft będą pasowały zarówno srebrne, jak i złote świeczniki.

Jakie świece warto zamówić do szklanych świeczników?

Stylowe szklane świeczniki są ozdobione trzema kryształowymi kulami i charakteryzują się subtelnym kształtem. W efekcie taka dekoracja może być użyta do stworzenia przytulnego nastroju w domu, restauracji lub na sali weselnej. Do szklanych świeczników kryształowych trzeba dobrać świecę pieńkową w odpowiednim kolorze i rozmiarze. Dobrym pomysłem będzie zamówienie świec białych lub beżowych, ponieważ idealnie podkreślą doniosły charakter uroczystości i będą dawać przyjemne światło. Alternatywą może być zakup świec zapachowych, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalną atmosferę.

Gdzie postawić szklany świecznik?

Szklane świeczniki kryształowe to dekoracja, która powinna być ustawiona w widocznym miejscu. Dlatego osoba przygotowująca przyjęcie może postawić komplet świeczników na środku stołu lub rozmieścić kilka kompletów w różnych jego częściach. Ważne, by świeczniki nie zostały zasłonięte przez kwiaty czy napoje oraz nie można też stawiać obok nich zbyt wielu dekoracji. Ponieważ wówczas szklane świeczniki kryształowe nie będą właściwie wyeksponowane.

 

Nowoczesne dekoracje powinny charakteryzować się prostotą i elegancją, dzięki czemu będą dobrze się prezentowały na każdym stole. Szklane świeczniki kryształowe to doskonały wybór na formalne okazje, randkę lub spotkanie z przyjaciółmi. Stawiając komplet świeczników na szklanym bądź drewnianym stole, można stworzyć miłą i uroczystą atmosferę, która zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom spotkania.