Jaka bateria wannowa jest najlepsza?

Wybierając baterię do wanny, powinniśmy przede wszystkim dopasować ją do wystroju całej łazienki. Bateria wannowa musi spełniać podstawowe funkcje, które zapewnią nam komfortową kąpiel i wygodę użytkowania. Ważne jest również, żeby była też atrakcyjnym elementem aranżacji. Baterie wannowe różnią się kształtem, kolorem, stylem oraz sposobem montażu. Warto wziąć to pod uwagę już na etapie planowania prac remontowych, ponieważ sposób montażu decyduje o konieczności odpowiedniego podłączenia wody. Jakie baterie przy wannie sprawdzą się najlepiej?

Bateria ścienna wannowa – wygodne i uniwersalne rozwiązanie

Bateria ścienna wannowa to bardzo popularny element łazienki. Baterie ścienne mogą przybierać bardzo wyszukane formy i stanowią funkcjonalną propozycję dla wszystkich szukających wyjątkowych rozwiązań do swojego pokoju kąpielowego. Bateria wannowa ścienna musi być idealnie dopasowana do wielkości i kształtu wanny – istotne tu są wszystkie parametry baterii. Decydując się na taki model, powinieneś przede wszystkim sprawdzić szerokość wanny, odległość wylewki od ściany i od krawędzi wanny. Do baterii musi być wygodny dostęp, żeby móc wyregulować ciśnienie i temperaturę wody. Przy wyborze baterii wannowej nie należy kierować się tylko jej wyglądem. Ważny jest również komfort użytkowania i bezawaryjne działanie.

Baterie natynkowe i podtynkowe

Baterie ścienne mogą również różnić się montażem. Możesz zdecydować się na tradycyjne baterie wannowe ścienne natynkowe, które są montowane bezpośrednio do instalacji na ścianie, albo na baterie podtynkowe – to rozwiązanie pozwala na ukrycie wszystkich elementów baterii za ścianą. Na wierzchu znajduje się jedynie wylewka i mechanizm sterujący. Takie baterie wannowe wyglądają bardzo delikatnie i nowocześnie. Łatwo też utrzymać je w czystości.

Bateria stojąca wannowa – jedno z najpopularniejszych rozwiązań

Baterie sztorcowe to chyba najczęściej kupowane baterie łazienkowe. Stojąca bateria na wannę wyróżnia się bardzo prostym montażem i może przybierać najróżniejsze formy – od prostych i klasycznych modeli, które zachwycają swoim minimalistycznym kształtem, po wersje ozdobne w złotym kolorze. Firmy oferują niezwykle szeroki asortyment tego typu baterii, dlatego z powodzeniem można dobrać je do każdego stylu łazienki. Różnią się one stylem i kolorem, ale prezentują się bardzo efektownie.

Możesz również zdecydować się na baterię wannową wolnostojącą, którą stawia się obok wolnostojącej wanny. To bardzo atrakcyjne wizualnie modele, które montujemy bezpośrednio na podłodze. Tego typu bateria stojąca wannowa musi być uwzględniona już na etapie planów remontowych, ponieważ wymaga odpowiedniego poprowadzenia instalacji wodnej. To luksusowe rozwiązanie prezentuje się bardzo efektownie szczególnie w dużych pokojach kąpielowych, gdzie wanna jest centralnym punktem aranżacji.

Dodatkowe funkcje baterii wannowych

Wśród wielu ciekawych modeli znajdziesz baterie wannowe z opcjami dodatkowymi. Możesz zdecydować się na baterię z termostatem, która pozwoli Ci na stałe ustawić temperaturę i strumień wody. To bardzo komfortowe i oszczędne rozwiązanie, szczególnie jeśli z wanny korzystają małe dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest również bateria na wannę z perlatorem, czyli z dodatkowym sitkiem montowanym na końcu wylewki, które napowietrza wodę, dzięki czemu skutecznie ją oszczędzamy.