Osłony okienne. Jak wybrać te najbardziej opowiednie?

 Osłony okienne mają ogromne znaczenie dla osób będących na etapie aranżowania swojego wnętrza. Nie tylko wpływają na jego wygląd, ale też w dużej mierze kształtują komfort użytkowania. Nie sposób też zapomnieć o tym, ze nowoczesne rolety zewnętrzne znacząco zwiększają bezpieczeństwo osób i mienia znajdujących się w środku. To wszystko na pewno jest wystarczającym powodem ku temu, by nie lekceważyć ich wyboru i przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego rozwiązania, dokładnie przeanalizować wszystkie jego wady i zalety. 
 
Jak się jednak okazuje, wybór najbardziej odpowiednich do naszego mieszkania rolet okiennych wcale nie musi być łatwe. Pod uwagę musimy bowiem wziąć nie tylko ich wygląd, ale też funkcjonalność. Ten drugi aspekt szczególnie duże znaczenie ma w przypadku wnętrz zlokalizowanych na niskich kondygnacjach lub z innych powodów narażonych na włamanie. Jaki wybór okaże się jednak w waszym przypadku najlepszy? Jakie rozwiązanie są dostępne na rynku? Które czynniki okażą się najistotniejsze przy wyborze osłon okiennych? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule. 
 

Co oferuje nam producent rolet? Rolety fasadowe i wewnętrzne, bramy rolowane, żaluzje pionowe i inne osłony okienne

Dobry producent rolet wewnętrznych ma dziś w swojej ofercie szeroki wybór osłon okiennych, a także bramy garażowe, kraty rolowane i tym podobne produkty. Skupmy się jednak na tych pierwszych. Osłony okienne można podzielić przede wszystkim na dwa główne typy:
 
  • osłony wewnętrzne: jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do montażu we wnętrzu budynku. Pełnią wyłącznie funkcje dekoracyjne oraz zaciemniające – nie chronią zaś przed niepowołanym dostępem. Do tej grupy zaliczamy różnego rodzaju rolety, żaluzje i plisy, a także znane od dawna zasłonki;
  • osłony zewnętrzne: mocuje się je do fasady budynku. Wśród nich znajdziemy mnóstwo modeli o wzmocnionej konstrukcji, która w połączeniu ze specyficznym sposobem montażu sprawia, że mają one właściwości antywłamaniowe. Fakt, że są one zamontowane na zewnątrz, sprawia również, że nie wpływają na wystrój pomieszczenia. Są one szczególnie polecane do mieszkań na parterze, a także wszelkiego typu lokali handlowych i usługowych. 
 

Rolety zewnętrzne – najważniejsze zalety. Rolety antywłamaniowe chronią nie tylko przed przestępcami. Czemu warto postawić na montaż rolet tego typu?

Zewnętrze osłony okienne nie są jednolitą grupą. Zaliczamy o niej różne rodzaje rolet i żaluzji, różniące się między sobą wyglądem, sposobem montażu oraz stopniem ochrony. Najważniejsze i najpopularniejsze wśród nich to:
 
  • żaluzje fasadowe.
  • rolety zewnętrzne.
 
Jak już wspomnieliśmy, największą zaletą rolet i żaluzji fasadowych jest z całą pewnością wysoki stopień ochrony. Zabezpieczają one nie tylko przed promieniami słonecznymi i światłem ulicznych latarni, ale też przed nieproszonymi gośćmi. Zapewniają również ochronę szyb, co może okazać się bardzo ważne np. podczas wichury lub gradobicia. Nie wpływają też na wystrój wnętrza, dzięki czemu dają większą swobodę w jego aranżacji. 
 

Żaluzje drewniane czy aluminiowe? Które rolety wewnętrzne sprawdzą się najlepiej? Jak wybrać odpowiedni typ osłon okiennych?

Producent rolet okiennych ma w ofercie różne typy zewnętrznych osłon. Jednym z czynników, które w największym stopniu wpływają na funkcjonalność i inne właściwości poszczególnych modeli jest niewątpliwie materiał, z którego są wykonane. Nowoczesne rolety zewnętrzne są produkowane przede wszystkim z dwóch materiałów:
 
  • drewna: jest surowcem ekologicznym i, co najważniejsze, bardzo eleganckim. Jego walory wizualne sprawiają, że staje się ono bardzo dobrym nowoczesnych, dużych elewacji i jako takie jest często stosowane we współczesnym budownictwie mieszkaniowym;
  • aluminium: również wygląda bardzo nowocześnie, a przy tym zapewnia najwyższy stopień ochrony. Cechuje się przy tym małą gęstością, co przekłada się na małą masę – nie obciążają więc elewacji. 
 

Rolety materiałowe do wnętrza. Co wybrać – rolety rzymskie, wiedeńskie czy klasyczne? Jakie korzyści dają rolety dzień noc?

Rolety wewnętrzne również są bardzo zróżnicowaną grupą. Zaliczamy do nich zarówno rolety wolnowiszące, jak i modele zwijane o kasety, Kolejny sposób podziału to konstrukcja i związana z nią funkcjonalność. Tu koniecznie należy wspomnieć przede wszystkim o roletach dzień noc, które pozwalają na bardzo dokładną regulację stopnia zaciemnienia. Rolety wewnętrzne podzielić można również ze względu na ich stylistykę – tu wyróżniamy np. ozdobne rolety rzymskie i wiedeńskie oraz klasyczne rolety cechujące się prostą budową i brakiem ozdobników. 
 

Kupujemy żaluzje aluminiowe. Który dystrybutor i producent rolet zewnętrznych będzie najlepszy? Gzie kupić aluminiowe rolety okienne?

Kupując rolety, warto wybierać oferty sprawdzonych dostawców – np. tę dostępną na roletyalu.pl. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu firma gwarantuje najwyższą jakość rolet wewnętrznych i zewnętrznych, a także krat i bram rolowanych. Wytrzymałość i funkcjonalność w przypadku ich produktów idą w parze z ciekawymi projektami, doskonale komponującymi się z nowoczesną architekturą.