Mieszkaniowa dzielnica Krakowa – Prądnik Czerwony

Przeciętny turysta, który szuka lokum na wynajem, kieruje swoją uwagę w stronę Starego Miasta, Kazimierza, ewentualnie Nowej Huty. Student, który już w wakacje zaczyna szukać mieszkania na wynajem, przede wszystkim chce mieć blisko do uczelni. Pracownik, singiel, para lub rodzina z dziećmi mają zupełnie inne potrzeby – oni chcą mieszkać w dzielnicy mieszkalnej, w której dostęp do szkół, sklepów, komunikacji miejskiej i rodzinnych rozrywek jest na wyciągnięcie ręki.

Najpopularniejsza dzielnica mieszkalna Krakowa

Prądnik Czerwony już od kilku lat uchodzi za jedną z najbardziej przyjaznych rodzinom dzielnic. Tylko 10 minut jazdy dzieli modne osiedla mieszkaniowe od ścisłego centrum Krakowa. Na krajobraz Prądnika Czerwonego składają się przede wszystkim wysokie budynki mieszkalne, chociaż nie brakuje też starszej, niskiej zabudowy zlokalizowanej przy ulicy Dobrego Pasterza. Mieszkańcy Prądnika Czerwonego doceniają nie tylko fakt, że mają blisko do największego starego rynku w Europie czy do dworca głównego z wielką galerią handlową, ale także, że jest to dzielnica świetnie skomunikowana z innymi rejonami miasta.

Kto chce mieszkać w Prądniku Czerwonym?

Każde nowe mieszkanie oddane do użytku w Prądniku Czerwonym znika z rynku błyskawicznie. Lokale w tej dzielnicy cieszą się opinią dobrych inwestycji, także wtedy, kiedy są kupowane z myślą o wynajmie. Na pewno o mieszkania w tym rejonie Krakowa pytają osoby młode i rodziny, które doceniają bliskość szkół, sklepów i terenów zielonych oraz Parku Wodnego i Multikina. Poza tym na miejscu łatwo znaleźć pracę. Ponieważ funkcjonują tutaj centra handlowe: Krokus i Serenada; Hotel Swing, jedyny w Krakowie Park Wodny oraz biurowce, w których swoje siedziby mają światowe korporacje, ofert jest wiele, a dojazd do pracy nie zajmuje dużo czasu.

Gdzie szukać mieszkania w Prądniku Czerwonym?

Ponieważ rodziny i młodzi pracownicy to grupa lokatorów, po której można spodziewać się stabilizacji i stałych dochodów, inwestor powinien poszukać ofert mieszkań na sprzedaż właśnie w Prądniku Czerwonym. Inwestycja firmy Super Krak S.A. Apartamenty Kaskada https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 może być interesująca dla osób, które szukają słonecznych, nowoczesnych mieszkań. W tym przypadku nie warto zwlekać z decyzją o zakupie nieruchomości z myślą o wynajmowaniu go lokatorom. Zgodnie z lokalnym planem zagospodarowania budynek ten będzie ostatnią inwestycją mieszkaniową w obrębie ulic Dobrego Pasterza i Bora-Komorowskiego i tym samym ostatnią szansą na zakup nowego i wygodnego mieszkania od dewelopera w tej lokalizacji.